Najbližšie masérske kurzy
0902 132 000
Facebook

Gua Sha a Moxovanie

Lektor: Ing. Juraj Lahučký
Dĺžka kurzu: 1 deň
31.08.2024
Cena kurzu: 99 EUR
Prihlásiť sa do kurzu
Nie veľmi známa, ale za to účinná metóda, ako si posilniť imunitu, doplniť životnú energiu QI, zbaviť sa bolestí (okrem zápalových). Metóda je stará ako sama Tradičná čínska medicína.

MOXOVANIE

Dobre známa bylina aj u nás PALINA je základom pre moxovaciu tyčinku/prášok. Lisovaná do „tyčiniek“ po zapálení pomaly tlie, počas čoho sa z nej uvoľňuje blahodarná bylina. Naša pokožka okrem vylučovacej funkcie, má i tú absorbovaciu. Cez jej póry prijímame liečivú bylinu do tkaniva, ktoré je husto popretkávané vlásočnicami. Metóda je nenáročná na miesto, dá sa robiť všade (v priestoroch vo vnútri odporúčam skôr tu menej dymiacu), zároveň nenáročná na čas. Číňania moxujú veľmi často, dokonca tzv. bod dlhovekosti na dráhe žalúdka (pod kolenom, vedľa holennej kosti)
moxujú až do vzniku pľuzgiera, čo u nás v Európe nemusíme opakovať. Pravdou však je, že Číňania sa dožívajú v priemere viac ako my na starom kontinente.


GUA SHA

Technika na redukciu vrasok a hlavne na odstranenie blokad toku energie QI a Xue, cize krvi pochadza povodne z Japonska. V preklade znamena "žraločia koža". Dosticka z rohoviny, jadeitu alebo plastu pomocou presne vedených pohybov a techniky, nám pomôže prekrviť podkožie do dostatočnej hĺbky na to, aby nás zbavila bolestí na chrbte. Ako i zanechá našu pokožku na tvári pružnejšou a hneď na prvý pohľad i mladšou. Na ďalekom východe sa technika používa prevažne na odstránenie blokád, a tým hlavne bolestí pohybového aparátu. Na starom kontinente sa skôr využíva jej komerčnejšia forma, a síce omladzovacie technikz tváre a dekoltu. Veď, kto by nechcel zastaviť čas a starnutie ? :)

Certifikát: po ukončení kurzu dostanete certifikát o úspešnom absolvovaní kurzu.

Podmienky nástupu na kurz
- dobrý zdravotný stav
Časový rámec kurzu
od 09:00 do cca 17:00
Čo si treba priniesť
  • hotovosť na doplatok ceny kurzu (v mieste konania kurzu sa nedá platiť kartou)
  • písacie potreby
  • pohodlné oblečenie
  • prezuvky
  • uterák
  • mydlo alebo sprchový gél (podľa potreby)

Ponuka kurzov