Najbližšie masérske kurzy
0902 132 000
Facebook

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi je špeciálna technika, kedy terapeut používa okrem svojich rúk aj hladké, ohriate kamene tak, že nimi masíruje a umiestňuje ich na vaše telo. Teplo, ktoré z nich sála pôsobí jednak relaxačne, no tiež pomôže zahriať stuhnuté svaly, čo masáž urýchli a zefektívni jej účinok.

Odkiaľ masáž horúcimi kameňmi pochádza?

Horúce kamene, ktoré boli vyhrievané ohňom používali už domorodí Američania na liečbu bolesti svalov a kĺbov, nový život však horúcim kameňom vdýchla Mary Nelson pochádzajúca z Arizony. Svoj štýl masáže horúcimi kameňmi, tzv. Lastone Therapy, ktorý má indiánske korene, si nechala patentovať a poskytuje naň aj tréning a certifikáciu.

Z tejto techniky však vychádza známy typ masáže, ktorú ponúkajú viaceré kúpele či terapeuti pod rôznymi názvami. Či už ju nájdete ako masáž horúcimi, teplými či lávovými kameňmi vedzte, že ide v podstate o jednu a tú istú techniku.

Masáž lávovými kameňmi si však vyžaduje zo strany terapeuta veľa zručností a obrovskú citlivosť. Ak terapeutovi chýba, môže sa príjemný zážitok premeniť na nočnú moru, kedy ste si síce prišli na masáž oddýchnuť, odchádzate z nej však iba s pocitom prehriateho chrbta, necítite uvoľnenie ani povestnú relaxáciu.

Čo je potrebné pre perfektnú masáž lávovými kameňmi?

Na to, aby ste si ju skutočne užili potrebujete okrem skúseného terapeuta aj príjemné prostredie a hygienicky čisté kamene. Takisto je potrebné, aby terapeutovi tento typ masáže sadol a nerobil ho iba z povinnosti, pretože tak ako pri všetkom, aj v tomto prípade je skutočne rozdiel v prístupe - ak terapeuta baví hrať sa s horúcimi kameňmi a vie, ako na ne, masáž si užijete. Ak je pravdou skôr opak, pravdepodobne z nej odídete sklamaní.

Ak by ste sa rozhodli, že túto techniku chcete ovládať a získať tak nezvyčajnú, no veľmi praktickú zručnosť, môžete absolvovať dvojdňový kurz pod vedením skúsenej terapeutky, ktorá svoju prácu vykonáva so všetkou odbornosťou a nadšením, takže od nej načerpáte nie len teoretické znalosti, ale aj entuziazmus a chuť robiť niečo prospešné pre seba a svojich blízkych.

Ponuka kurzov