Najbližšie masérske kurzy
0902 132 000
Facebook

Aurikuloterapia

Lektor: Ing. Juraj Lahučký
Dĺžka kurzu: 1 deň
01.09.2024
Cena kurzu: 99 EUR
Prihlásiť sa do kurzu

Aurikuloterapia - Ušná akupunktúra a akupresúra.

Príroda to vymyslela naozaj dômyselne. Pomocou viacerých mikro-systémov na tele vieme vplývať a ovplyvňovať tok energie Qi ako i uspokojivo riešiť akútne, či chronické problémy. Poznáme reflexnú masáž chodidiel, systém su-jok na ruke a výnimočný mikro-systém ucha (mapa ucha).

Na tak malej ploche máme zastúpené orgány, zmysly, končatiny, žľazy s vnútorným vylučovaním, trávenie a naopak vylučovanie ........ jednoducho všetko, čo sa týka nášho zdravia.

Číňania už pre 3000 rokmi vedeli, že je to pre akupunktúru dôležitá súčasť. Veľmi totiž dobre rieši bolestivé stavy, s ktorými sa už stretlo 80% našej populácie. Dôvod, prečo je dnes ušná akupunktúra taká obľúbená je aj fakt, že s náplasťou alebo ihličkou odchádza klient domov, do práce, na športovisko a terapia neustále pôsobí na konkrétny orgán alebo šľachovo-svalový systém.

Je obľúbená aj preto, že okrem malých ihličiek, ktoré sa prelepujú náplasťou (v praxi najmenej používaná metóda), je tu aj neinvázna forma, a síce semienka bylinky „vaccaria“ alebo kovové guličky (pozor však na kontraindikáciu – alergická reakcia na kov). Tieto sú vďaka mini leukoplastu odolnému voči vode, aplikované, nalepené priamo na bod, ktorým klientovi riešime problém, s ktorým navštívil terapeuta.

Na kurze sa naučíte kde sú reflexné plochy daného orgánu a ako sa tieto body stimulujú pomocou semienok, ktoré sa lepia na ucho.


Podmienky nástupu na kurz
- dobrý zdravotný stav
Časový rámec kurzu
od 09:00 do cca 17:00
Čo si treba priniesť
  • hotovosť na doplatok ceny kurzu (v mieste konania kurzu sa nedá platiť kartou)
  • písacie potreby
  • prezuvky

Ponuka kurzov