Najbližšie masérske kurzy
0902 132 000
Facebook

Bowenova masáž

Lektor: Ing. Bc. Jana Dobiaš - Petrisková
Dĺžka kurzu: 2 dni
podľa záujmu
Cena kurzu: 139 EUR
Prihlásiť sa do kurzu
Čo to je Bowenova masáž: Bowenova tlaková masáž, známa aj ako "Bowenova technika", je neinvazívna, nediagnostická a veľmi šetrná jemná technika, ktorá pomáha udržiavať celé telo v prirodzenej rovnováhe. Pomáha naštartovať prirodzený proces sebauzdravovania organizmu. Ide tu o systém masáže a manipulácie s mäkkým tkanivom - kožou, fasciami, svalmi a šľachami. Unikátny je práve “Bowenov pohyb”, kedy natiahneme kožu cez svaly, vyvinieme tlak a po krátkej dobe, asi niekoľko sekúnd, skĺzneme s rovnakým tlakom s kožou naspäť. Táto masážna technika je veľmi často využívaná vo fyzioterapeutických a chiropraktických ordináciách a masážnych salónoch po celom svete.

Načo sa používa:
Bowenova technika sa aplikuje pri celkovom oslabení imunity, únave, svalovej stuhnutosti, astme, bolestiach hlavy, neplodnosti, nepravideľnom cykle, PMS, pri emocionálnom napätí, bolestiach čeľuste, oslabení žalúdka, ako podpora funkcie štítnej žľazy a mnohé iné. Táto technika tiež pozitívne vplýva na cyklus u žien a zvyšuje možnosť otehotnenia v prípadoch neplodnosti pri kombinácií špeciálnych ošetrení.

Náplň kurzu: zvládnutie pohybov základného vybalancovania celého tela, rovnako ako konkrétne ošetrenie, napr. dolných končatín (zadné stehenné svaly, kolená), horných končatín (ramená, predlaktia a ruky), krížovej oblasti, ľadvín, kostrče.

V prípade nízkeho počtu účastníkov si vyhradzujeme právo kurz zrušiť, prípadne skrátiť na jeden deň. Prihlásení účastníci kurzu budú vopred informovaní. Hodinová dotácia (počet 45-minutových vyučovacích hodín kurzu) bude dodržaná. V prípade skrátenia kurzu na jeden deň sa cena kurzu nemení!

Certifikát: po ukončení kurzu dostanete osvedčenie o úspešnom absolvovaní kurzu.

IESCertifikát IES London: okrem základného certifikátu môžete získať aj medzinárodný certifikát IES (International Education Society) ktorý je celosvetovo akceptovaný. Môžete ho uplatniť nielen v európskych krajinách, ale aj v USA, Kanade, Austrálii, Afrike a Ázii. Medzinárodný certifikát IES hovorí o úrovni školy, a preto je ideálnym doplnkom k povinným dokumentom. Vlastník medzinárodného certifikátu IES má oproti konkurentom na trhu práce výhodu a väčšiu šancu získať zamestnanie.
Poplatok: 149 EUR – v rámci tohto poplatku je anglická a slovenská verzia, za každý ďalší preklad je účtovaný poplatok 39 EUR. Certifikát je možné preložiť až do 16 jazykov.

Viac informácií o IES certifikáte.

Podmienky nástupu na kurz
- dobrý zdravotný stav
Časový rámec kurzu
1. deň od 09:00 do 16:00.
2. deň od 09:00 do 13:00.
V prípade skrátenia kurzu na jeden deň sa čas trvania kurzu môže predĺžiť podľa dohody s lektorom.
Čo si treba priniesť
  • hotovosť na doplatok ceny kurzu (v mieste konania kurzu sa nedá platiť kartou)
  • písacie potreby
  • pohodlné oblečenie
  • plavky na praktický nácvik masáže (ženy dvojdielne)
  • prezuvky
  • uterák
  • osušku
  • mydlo alebo sprchový gél (podľa potreby)

Ponuka kurzov